Dziś na temat mody męskiej...

Ślub to wydarzenie, w które zaangażowane jest całe najbliższe otoczenie. O tym dniu się marzy, planuje go w najdrobniejszych szczegółach. Panowie nie stoją już z boku i coraz częściej angażują się nie mniej od kobiet. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, jak wyznaczenie samego terminu, wybór sali weselnej, menu, dekoracji, zaproszenie gości przychodzi, czas na ten najważniejszy dzień. Wszyscy czekają na moment gdy Panna Młoda ukaże się gościom w całej swej okazałości…

A gdzie w tym wszystkim jest nasz Pan Młody…? Od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło... bo to przecież on kierowany miłością, podjął decyzję, że nadszedł czas, by oznajmić wszem i wobec, iż tę oto kobietę wybrał na towarzyszkę swojego życia. I oto od tej chwili jego przyszła żona dumnie pokazuje dowód jego najszczerszych intencji w postaci pierścionka zaręczynowego. Wiadomym jest, że to kobieta tego dnia, będzie przyciągać całą uwagę gości. Jednak Pan Młody jako uzupełnienie tego wspaniałego duetu również dokłada wielu starań by wyglądać inaczej niż zwykle: dostojnie, elegancko, z klasą. Chce wyglądać, tak by jego wybranka była z niego dumna i nie odrywała od niego wzroku. Panowie coraz częściej korzystają z salonów kosmetycznych, udają się do fryzjera, odwiedzają najlepsze butiki z modą męską, w celu dobrania garnituru czy smokingu, jeśli ślub odbywa się w tradycyjnym klimacie.

Często o wyborze stroju decyduje środowisko, tradycja, kultura czy wyznanie religijne. Widujemy Pana Młodego w tradycyjnym garniturze, w mundurze, smokingu czy też stroju, jaki został przyjęty zgodnie z panująca w danym regionie tradycją.

Czasy, gdy mężczyzna ubrany był wyłącznie w czarnym lub jasnym garnitur, mamy już za sobą. Tak jak w sukniach ślubnych biel przestała być jedynym obowiązującym kolorem, tak i w modzie męskiej poszliśmy do przodu.

Zazwyczaj przy wyborze garnituru towarzyszy też przyszła żona. Która często ma już gotową wizję, jak ma wyglądać w tym dniu jej narzeczony, by oboje swoimi strojami stanowili piękną całość. Panowie często pod wpływem mody, czy sugestii kobiety decydują się na ubiór w innym kolorze niż tradycyjny, może to być niestandardowy kolor samego garnituru, jak i koszula, czy krawat w tonacji wiązanki Panny Młodej, jej obuwia, czy też innych kolorowych dodatków. Ślub przestaje być już dniem wyłącznie Panny Młodej, przez co Panowie też mogą wykazać się kreatywnością przy wyborze ubioru ślubnego.

Ważne by ten dzień był początkiem długiego i szczęśliwego życia we dwoje..

Tego życzymy wszystkim Nowożeńcom :)