Poszukiwania sukni ślubnej powoli czas zacząć! Niektóre z Was z pewnością już je rozpoczęły. Listopad to miesiąc, w którym w dobrych salonach dostępne są już najnowsze kolekcje.  Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż pójść i kupić suknię ślubną… a jednak, to nie takie oczywiste. W gąszczu tak wielu marek, fasonów, materiałów i możliwości.., uwierz mi – można się zatracić.  Bardzo łatwo przyjemność z wyboru tej jednej jedynej może zamienić się w koszmar.

Jak dobrze przygotować się do wizyty w salonie ? na co zwrócić uwagę ?  – postaram Ci się podpowiedzieć co zrobić, aby to było łatwe, miłe i przyjemne doświadczenie.

Po pierwsze, nie wybieraj salonu metodą „chybił trafił” – nie zawsze najlepszym salonem, jest ten, który jest najbliżej. Czasami warto pojechać troszkę dalej, ale mieć pewność, że salon zaoferuje Ci więcej niż jedną suknię do przymierzenia. Salonów jest bardzo wiele, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby zapoznać się z ich ofertą. Przejrzyj strony salonów, sprawdź fanpage na FB, zapoznaj się z galerią zdjęć Klientek salonu (każdy prężnie działający salon, taką galerię ma), poczytaj opinie. Właściwe wyselekcjonowanie salonów, pozwoli Ci uniknąć odwiedzania niezliczonej ilości miejsc. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i czas osób towarzyszących.

Przed wizytą w salonie, koniecznie zadzwoń i umów się na konkretny dzień i godzinę. Jeśli salon nie praktykuje zapisów, to niestety możesz spodziewać się w tym salonie dość niskiego poziomu obsługi. Bo jak zapewnić komfort i wygodę, kiedy może się zdarzyć, że będziesz trzecia w kolejce? A Twojej przymiarce będą towarzyszyć ponaglania, gdyż za Tobą kolejne panny młode nie mogą się doczekać mierzenia sukni.  W takich warunkach nie da się dokonać dobrego wyboru !

Staraj się ograniczyć wizyty w salonach do odwiedzenia 2-3 miejsc. Nieprawdą jest, że odwiedzenie dużej ilości salonów i przymierzenie ogromnej ilości sukien, ułatwi Ci wybór – może stać się wręcz odwrotnie. Po przymierzeniu kilkudziesięciu sukien, możesz mieć taki mętlik w głowie, że łatwo ulegniesz sugestii innych osób. Tym samym wybór sukni, może się okazać nie Twoim wyborem. I tu zbliżamy się do kwestii osób towarzyszących.. wiadomo, że chcesz, aby przy tej ważnej decyzji towarzyszyły Ci osoby najbliższe, mama, siostra, przyjaciółka.. Ale postaraj się spojrzeć na kwestię wyboru sukni przez pryzmat zadania do wykonania. Zachęcam, abyś na poszukiwania sukni wyruszyła z osobą Ci bliską, ale o podobnym do Ciebie  wyczuciu smaku, stylu i guście. Wtedy ocena osoby Ci towarzyszącej, będzie najbardziej obiektywna.

Na co zwrócić uwagę w salonie ? Nie będę pisać, że powinno być czysto, miło i klimatycznie.. to jest oczywiste. Ale ważne są też takie rzeczy, jak chociażby lookbook. Każdy profesjonalny salon powinien posiadać oprócz katalogów marek, które sprzedaje, tzw lookbook, czyli katalog sukien, które są w salonie do przymierzenia w TYM momencie.  To jest ważne, ponieważ świadczy o podejściu do Klienta w sposób profesjonalny.. nic tak nie irytuje jak oglądanie sukien w katalogu, których nie ma w salonie do przymierzenia !!  Przecież to możesz zrobić sama w domu oglądając strony internetowe, prawda ?

Mierząc suknie, zwróć uwagę na to czy suknie mają odpowiednie trzymające gumy, czy też nie. Brak odpowiednich gum, spowoduje, że będziesz miała wrażenie ciągłego opadania sukni. Pytaj o to, czy i jakich zmian możesz dokonywać. Zapytaj również konsultantki, czy suknie są szyte wg rozmiarów, czy jest to ekskluzywne szycie miarowe. Pamiętaj, jest to niesłychanie ważne, ponieważ tylko szycie miarowe zagwarantuje Ci, że suknia będzie miała wszystkie proporcje odpowiednio zachowane. Przecież dwie dziewczyny w rozmiarze 38 o wzroście 160 i 175, kupując suknie w salonie, który zamawia suknie „rozmiarami”, dostaną tak samo uszyte suknie, tylko dla niższej dziewczyny zostanie ona skrócona.  A czy to o to chodzi ? Absolutnie nie ! Dlatego w tym dniu musisz założyć suknię, która będzie uszyta „na Ciebie” z uwzględnieniem kształtu Twojej figury. Dotykaj też materiału, gdyż jakość użytego materiału jest tak samo ważna jak odpowiedni fason.  Powodzenia