Bo silne kobiety...

Bo silne kobiety...

Autor wpisu: MałgorzataMałgorzata 1031 wyświetleń

Dziś troszkę z innej strony, nie jest to może temat ślubny, chociaż może okazać się bardzo przydatny w życiu. Każda z nas lubi pomyśleć, że jest silna. I w każdej z nas wiele tej kobiecej siły można znaleźć. Ale jest parę, bardzo wyjątkowych rzeczy, które łączą wszystkie silne kobiety.
Często zazdrościmy im tej wyjątkowej siły – jakby bezprawnie wyrwały ją losowi, a dla nas już nie starczyło. A przecież każda z nich, musiała odrobić sporo życiowych lekcji – i ty też możesz.

Bo silne kobiety…

Nigdy nie przestają się rozwijać

Nawet, jeśli wykonują drobne kroczki, nawet jeśli ten wzrost jest powolny – zawsze jest. Silna kobieta nie przestaje szukać możliwości rozwoju dla siebie. Tak długo jak żyje – uczy się i z tej wiedzy korzysta. Ona tego potrzebuje.

Zawsze dobrze się traktują

Bo silne kobiety wiedzą, że wzajemne wsparcie jest ich siłą, a nie konkurencją. Bo wiedzą, że mogą się od siebie uczyć, sobą nawzajem inspirować.

Wiedzą kim są

Dziś zewsząd jesteśmy bobmardowane przymusem perfekcyjności. Zawsze jest za mało, za wolno, nie dość dobrze. Silne kobiety wiedzą kim są – nie muszą szukać poklasku w społecznych trendach i nie ulegają im – ponieważ nie mają zafałszowanego obrazu siebie. I nie jest to cecha cudownie rozzrzucana przez los. Silne kobiety z upływem czasu uczą się ufać własnej ocenie. Z czasem rosną w siłę.

Nie zadawala je mniej, niż na to zasługują

W życiu, w pracy, w miłości. Znają swoją wartość i nie mylą jej z egoizmem. Silne kobiety wiedzą, że godzenie się na emocjonalne „prowizorki”, to tylko strata energii i czasu. Zawsze później następuje moment, w którym trzeba podjąć decyzję, nie warto jej odwlekać, gdy zna się swój cel i granice.

Ta lekcja zawsze jest trudna, ale oszczędza im wiele bólu i cierpienia.

Nie utrzymują toksycznych relacji

Nie marnują sił na plotkarzy i „królów dramatu”. Potrafią jasno postawić granicę, powiedzieć NIE. Nie wloką za sobą cudzego bagażu emocjonalnego. Nie ma takiej siły, która mogłaby tak wiele udźwignąć – one to wiedzą.

Potrafią wybaczyć, ale nie muszą zapominać

Bo każdy zawód – nawet ten, z którym się pogodzimy, jest lekcją. Silne kobiety wiedzą, że warto dać drugą i kolejną szansę każdemu, kto na to zasłuży – ale wiedzą też, że żadna szansa i żadna ludzka wada czy zdrada – nie może być samodnawialnym usprawiedliwieniem.

Czują silną motywację, aby osiągać swoje cele

I zazwyczaj nie są to pieniądze czy uznanie. Taką po prostu mają potrzebę.

Nie działają wbrew sobie

Bo wypada, bo takie są oczekiwania, kolejny punkt do zdobycia w hierarchii społecznej. Dzięki temu nie zapominają o tym, co ważne i same siebie nie krzywdzą.

Nie martwią się zbytnio opinią innych

Choć słuchają – potrafią wyciągać własne wnioski. Nie ulegają presji. Mają pełną świadomość, że biorą odpowiedzialność za własne wybory.

Akceptują to, kim są

Wiedzą, że życie jest zbyt krótkie i zagmatwane, by na koniec dnia usiąść i żałować tego, kim się jest.

Wiedzą, że tylko prawdziwe marzenia mają moc

Nie marzą o niemożliwym. Nie cierpią z powodów, na które nie mają żadnego wpływu. Dzięki temu zawsze mają marzenia, po to, by je spełniać. To daje im siłę.

Wiedzą, że nie są idealnie, ale to nic nie szkodzi

Bo nikt idealny nie jest i nigdy nie będzie. A ideał w niczym by się im nie przysłużył. Wiedzą, że lepiej w życiu być po prostu najlepszą wersją siebie. Dzięki temu szybko sie adaptują i lepiej sobie radzą w trudnych momentach.

Korzystają ze swojego wsparcia

Bo wiedzą, że prawdziwa siła nie polega na udawaniu siłacza. A nikt przez życie nie idzie sam jak palec.Każda z nas lubi pomyśleć, że jest silna. I w każdej z nas wiele tej kobiecej siły można znaleźć. Ale jest parę, bardzo wyjątkowych rzeczy, które łączą wszystkie silne kobiety.